Wpadli na stacji benzynowej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin w jednej z miejscowości w województwie mazowieckim skontrolowali pod kątem legalności pobytu na terytorium RP czterech obywateli Iranu. Mężczyźni wpadli podczas tankowania samochodu przy trasie S8, którym byli przewożeni przez obywatela Białorusi. Podczas przeprowadzanych czynności przez funkcjonariuszy, wypowiadali wyłącznie jedno słowo: GERMANY.

Cudzoziemcy podczas kontroli okazali ważne paszporty wydane przez władze Iranu. Nie posiadali jednak żadnych ważnych tytułów pobytowych. Komendant PSG Warszawa-Modlin wszczął z urzędu postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu wszystkich czterech Irańczyków. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim wydał postanowienie o umieszczenie ich w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców na okres 3 miesięcy.

Ponadto wszczęto postępowania przygotowawcze wobec ww. cudzoziemców i przedstawiono im zarzut nielegalnego przekroczenie granicy (art.264 § 2 Kodeksu Karnego). Trzech podejrzanych przyznało się do popełnienia zarzucanych im czynów i na podstawie artykułu 335 §1 Kodeksu Postępowania Karnego, dobrowolnie poddali się karze w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata oraz podania wyroku do publicznej wiadomości. Jeden z zatrzymanych nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Przewożący Irańczyków obywatel Białorusi został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie, gdzie przedstawiono mu zarzut pomocnictwa organizowania innym osobom przekroczenia wbrew przepisom granicy RP (art. 264 § 3 Kodeksu Karnego).

Decyzją Sądu Rejonowego w Wyszkowie Białorusin został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.