Wspólne ćwiczenia i warsztaty polskich i litewskich strażaków

Na terenie Bazy Szkolenia Poligonowego i Innowacji Ratownictwa SGSP w Nowym Dworze Mazowieckim, litewscy strażacy brali udział w warsztatach obejmujących swym zakresem dużą tematykę związana z zagrożeniami chemicznymi. Był to jeden z etapów kilkudniowych ćwiczeń.

1 część ćwiczeń odbyła się w Suwałkach i okolicy. Drugiego dnia, uczestnicy szkolenia przyjechali do Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie przeprowadzono warsztaty z zakresu:
– dekontaminacji – jej zasad i możliwości;
– rozpoznania specjalnego #CBRNE, w tym taktyki przygotowania dekontaminacji;
– zabezpieczenia ratowników;
– detekcji skażeń przy dekontaminacji;
– dekontaminacji medycznej.

Zajęcia prowadzone są w formie praktycznej na poligonie oraz w formie paneli dyskusyjnych, podczas których obie strony wymieniają się wiedzą i doświadczeniem.

Trzeciego dnia warsztaty poprowadzono na terenie Warszawy. Strażacy z JRG nr 2 Warszawa zapoznali uczestników szkolenia z wyposażeniem i zasadami użytkowania namiotów do dekontaminacji masowej. Załoga JRG nr 6 przeprowadziła natomiast warsztaty z użyciem samochodu dekontaminacyjnego, samochodu ratownictwa technicznego i mobilnego laboratorium w dwóch wersjach tj. mniejszego, użytkowanego dotychczas i drugiego, najnowocześniejszego, zakupionego w styczniu br.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.