Zaczęło się od wykroczenia drogowego

W nocy ze środy na czwartek, policjanci nowodworskiego ruchu drogowego ujawnili, że 33- letni kierujący volvo, który przyjechał na Lotnisko w Modlinie, posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna do XI 2024 roku nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Podczas interwencji okazało się również, że jest poszukiwany. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

15 lutego przed północą, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z nowodworskiej komendy policji, pełnili służbę w rejonie Portu Lotniczego Warszawa – Modlin. Ich uwagę zwróciło volvo, którego kierujący zaparkował w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Mundurowi podjęli interwencję. Za kierownicą siedział 33- latek z Warszawy. Okazało się, że nie ma prawa jazdy. Policjanci szybko ustalili, że mężczyzna posiada też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ, obowiązujący do XI 2024 roku.

Po sprawdzeniu w policyjnym rejestrze wyszło na jaw, że mieszkaniec Warszawy jest poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego dla Warszawy Żoliborza, w celu ustalenia miejsca pobytu.
Mundurowi nałożyli na 33- latka mandat karny za popełnione wykroczenie, a dodatkowo zatrzymali dowód rejestracyjny od volvo.

Za niestosowanie się do sądowego zakazu, grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.