Chociszewo: Nowodworzanin potrącił obywatela Ukrainy

Płońscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia pieszego, do którego doszło minionej nocy na krajowej 62-ce w okolicach Chociszewa w gm. Czerwińsk. 33-letni pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło w nocy, około godz. 1 na krajowej 62-ce w okolicach miejscowości Chociszewo. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 33-letni obywatel Ukrainy został potrącony przez ciężarowego mercedesa z naczepą poza obszarem zabudowanym. Mężczyzna nie miał na sobie elementów odblaskowych. Zarówno pieszy jak i ciężarówka poruszali się w tym samym kierunku, w stronę Zakroczymia – podaje szczegóły zdarzenia podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

33-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. – Wstępnie ustalono, że był nietrzeźwy. Pobrana została od niego krew do badań. Kierujący mercedesem 36-latek z pow. nowodworskiego został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy – dodaje oficer prasowy.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego osoby poruszające się poza obszarem zabudowanym po zmroku mają obowiązek nosić elementy odblaskowe na odzieży. Dzięki nim piesi stają się widoczni dla kierujących pojazdami nawet z odległości 150 metrów.

Źródło: Płońsk w Sieci