Nasielsk

Nasielsk: Protest przedsiębiorców pod urzędem

W piątek (23.07) przed Urzędem Miejskim w Nasielsku, właściciele wypożyczalni kajaków, którzy swoje biznesy prowadzą nad rzeką Wkrą, protestowali przeciwko decyzji burmistrza związanej z zablokowaniem dostępu do rzeki w miejscowości Borkowo. Delegacja, którą burmistrz Ruszkowski przyjął w swoim gabinecie, ustaliła, że droga będzie przywrócona i przedsiębiorcy będą mogli wodować tam swoje kajaki. 

Nasielsk: Zarzuty i dozór za znęcanie się nad rodziną

Pułtuska prokuratura zastosowała wobec 54-latka policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego podczas interwencji domowej. Mieszkaniec gminy Nasielsk usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jackowo Dworskie: Dzielnicowi zatrzymali pijanego motorowerzystę

Policjanci z nasielskiego komisariatu udaremnili jazdę na tzw. “podwójnym gazie” 36-latkowi z gminy Świercze. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kilka dni temu dwoje dzielnicowych z Komisariatu Policji w Nasielsku, podczas obchodu rejonu służbowego zauważyło motorowerzystę. Mężczyzna nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że może być pijany.

Szczepienia wyjazdowe do mieszkańców powiatu nowodworskiego

Dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego informuje, iż wychodząc naprzeciw trwającej pandemii, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu nowodworskiego, dyrekcja Nowodworskiego Centrum Medycznego zwróciła się z prośbą do Wójtów i Burmistrzów o pomoc przy rozpowszechnieniu informacji wśród wszystkich mieszkańców  o możliwości zaszczepienia się szczepionką przeciwko Covid-19 w miejscu zamieszkania Pacjenta.