Straż Graniczna

Lotnisko: Pozostawiona reklamówka przyczyną ewakuacji terminala

W piątek (14.05) chwile przed godziną 7 rano Straż Ochrony Lotniska Warszawa – Modlin ujawniła pozostawiony przy schodach w strefie odlotów hali ogólnodostępnej lotniska, bagaż bez opieki. Natychmiast wyznaczono wstępną strefę bezpieczeństwa i powiadomiono służby zarówno lotniskowe jak i miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Lotnisko: Ukarani mandatami za przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom

Wczoraj (30.03) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin w ramach kontroli legalności pobytu na terenie nowodworskiego portu lotniczego po przylocie samolotów ze Sztokholmu i Bolonii, ujawnili dwóch cudzoziemców, którzy nie posiadali dokumentów upoważniających do pobytu w Polsce.

Lotnisko: Syryjczycy z dokumentami stwierdzającymi tożsamość innych osób

Weekendowa kontrola legalności pobytu podjęta przez nowodworskich funkcjonariuszy Straży Granicznej na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin zakończyła się zatrzymaniem 5 obywateli Syrii. Cudzoziemcy podczas kontroli posłużyli się dowodami osobistymi należącym do innych osób. Ponadto, podczas przeszukania u jednego z nich ujawniono kolejne cudze dokumenty.

Lotnisko: Gruzin wpadł z podrobionymi dokumentami

Przylatujący z Paryża Gruzin pomimo posiadania polskiej wizy długoterminowej nie potrafił wiarygodnie przedstawić celu wjazdu do naszego kraju. Podczas prowadzonych z nim czynności służbowych, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin ujawnili w jego bagażach podrobiony francuski paszport oraz greckie prawo jazdy.

Straż Graniczna zatrzymała 3 osoby za ułatwianie pobytu cudzoziemcom w Polsce

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali dwoje obywateli Ukrainy i Polkę narodowości ukraińskiej za legalizowanie pobytu cudzoziemcom wbrew obowiązującym przepisom, wykorzystując do tego sfałszowane i wyłudzone dokumenty w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Płocku.