WOPR

Nowy Dwór Maz: Sieci kłusownicze na pomoście

W piątek 20 listopada patrolujący rzekę Narew policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji, zauważyli przymocowane do pomostu na przystani Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, sieci rybackie. Po podpłynięciu i sprawdzeniu, okazało się, że w środku jest kilka ryb a sieć służy do kłusowania. Na miejsce wezwano policjantów z nowodworskiej dochodzeniówki. Obecnie postępowanie w sprawie kłusowania zostało już zakończone.

Akcja na rzece Wiśle oczami służb ratunkowych

W czwartek (13.08) chwilę przed godziną 14 z radarów wieży kontroli lotów lotniska Warszawa – Modlin zniknął jeden ze śmigłowców. Po chwili do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zaczęły wpływać zgłoszenia od świadków, którzy widzieli jak śmigłowiec Robinson-R44 spadł do rzeki Wisły na wysokości Sadów gm. Czosnów. Natychmiast ruszyła akcja ratunkowa.

WOPR podpisał porozumienie z Państwową Strażą Pożarną

W minionym tygodniu w siedzibie Nowodworskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego doszło do podpisania porozumienia o współpracy na terenach wodnych z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Porozumienie reguluje zasady udziału ratowników WOPR w akcji koordynowanej przez Straż Pożarną. Z chwilą podpisania porozumienia przestały obowiązywać zasady ustalone w 2005 roku.

Nowy Dwór Maz: Świąteczna akcja służb ratunkowych

W wigilijny wtorek (24.12) chwilę przed godziną 11 na jednym z portali społecznościowych, administrator jednego z kont dotyczących Nowego Dworu Mazowieckiego poinformował, że planuje o godzinie 12 skoczyć z mostu w proteście przeciwko władzy Prawa i Sprawiedliwości w naszym kraju. Wpis ten postawił na nogi wszystkie służby ratunkowe.

Nowy Dwór Maz: Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W piątek (30.08) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Mazowieckim odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta. W posiedzeniu udział wzięli: przedstawiciel inspekcji, służb, straży, przedstawiciele gmin oraz inne osoby zaproszone przez Starostę.

Sekcja pływacka Sport Plus na wakacjach w Krynicy Morskiej

Sekcja ratowniczo – pływacka Sport Plus rozwija się bardzo prężnie, przybywa nam członków, a my staramy się żeby zdobywali jak najlepsze umiejętności i doświadczenie. Tak jak w ubiegłych latach, członkowie sekcji wybrali się do Krynicy Morskiej, gdzie mieli przyjemność gościć i przyglądać się pracy ratownika morskiego w WOPR Krynica Morska.

Pomiechówek: Kobiety po alkoholu wjechały do Narwi

W sobotni poranek służby ratunkowe dostały informację o samochodzie w rzece Narwi. Pierwotnie mówiło się o tym że pojazd stoczył się do rzeki. Teraz już wiemy, że samochód był w ruchu kierowany przez mieszkankę Warszawy, która nie zapanowała nad pojazdem i wjechała do rzeki. Niestety w wyniku tego zdarzenia obie kobiety zarówno kierowca jak i pasażerka, odniosły obrażenia i zostały przewiezione do szpitala. Co najgorsze kobiety były pod wpływem alkoholu.