Ratownictwo Wodne

Nowy Dwór Maz: Wysoka temperatura przyciąga mieszkańców nad rzekę

W ostatnich dniach w Nowym Dworze Mazowieckim nad rzeką Narwią doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń. Dzięki szybkiej reakcji świadków, udało się zapobiec tragedii. Miasto dopiero od 1 lipca zapewni opiekę ratowników wodnych na dwóch miejscach wykorzystywanych okazjonalnie do kąpieli.

Wychodźc: Czarny Punkt Wodny

Samorząd województwa oraz mazowiecka policja przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Od 2009 roku w ramach wspólnej akcji przy szczególnie niebezpiecznych akwenach są umieszczane tablice ostrzegawcze, tzw. „czarne punkty wodne”. W tym roku na Mazowszu pojawią się trzy kolejne takie miejsca. Jeden z punktów znajduje się tuż za granicą powiatu nowodworskiego w miejscowości Wychodźc.

Wracamy nad Wodę

Co roku latem tonie zbyt wiele osób. Jedni w trakcie kąpieli, inni po wypadnięciu za burtę, jeszcze inni udzielając pomocy innej osobie tonącej. Jak zachować się by pomimo ewidentnego zagrożenia, a często w obliczu nieuchronnej śmierci dać sobie tę ostatnią szansę? Jak sprawić by odmienić los i wygrać z nim pomimo „słabych” kart? Co roku policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji starają się by nad wodą było bezpiecznie… ale często są bezsilni wobec brawury i braku rozsądku innych.

OSP Ratownictwo Wodne w pierwszej dziesiątce Mazowsza

Portal Strażacki.pl na podstawie danych udostępnionych przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej, opublikował wykaz 300 najbardziej aktywnych jednostek OSP w województwie Mazowieckim. OSP Ratownictwo Wodne znalazła się w pierwszej dziesiątce zajmując 7 miejsce.