Edukacja

Emolinek: Skarga gminy na postanowienie kuratora prawomocna

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego uznający skargę gminy Zakroczym na postanowienie kuratora i podtrzymujące je w mocy postanowienie ministra edukacji narodowej w sprawie wydania negatywnych opinii dotyczących zamiaru likwidacji szkoły podstawowej w Emolinku stał się prawomocny w związku z nie złożeniem skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Od poniedziałku zamknięte galerie handlowe, kina i teatry oraz baseny

Sytuacja epidemiczna w kraju jest dynamiczna. Kolejny rekord zakażeń spowodował podjęcie odpowiedzialnych decyzji. Dane wskazują, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych rośnie w różnych regionach Polski. Dlatego podjęto decyzję o zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa w województwie mazowieckim od najbliższego poniedziałku, czyli 15 marca.

Cieksyn: Sprzęt komputerowy dla Szkoły Podstawowej

Miło nam poinformować, że w ramach umowy zawartej między Gminą Nasielsk a Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Cieksynie otrzymała w ramach „Mazowieckiego projektu przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” sprzęt komputerowy i multimedialny, licencje na programy multimedialne oraz mobilny Internet.