Policja

Jesionka: Areszt za potrącenie i inne przestępstwa

Policjanci z Czosnowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o cztery przestępstwa. 42-latek kierujący Kią miał w wydychanym powietrzu ponad 4 promile alkoholu i potrącił rowerzystę, po czym oddalił się nie udzielając chłopcu pomocy. Podczas zatrzymania próbował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, a następnie groził im zwolnieniem ze służby. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Nasielsk: Protest przedsiębiorców pod urzędem

W piątek (23.07) przed Urzędem Miejskim w Nasielsku, właściciele wypożyczalni kajaków, którzy swoje biznesy prowadzą nad rzeką Wkrą, protestowali przeciwko decyzji burmistrza związanej z zablokowaniem dostępu do rzeki w miejscowości Borkowo. Delegacja, którą burmistrz Ruszkowski przyjął w swoim gabinecie, ustaliła, że droga będzie przywrócona i przedsiębiorcy będą mogli wodować tam swoje kajaki. 

Sady: Ponad 3 promile u kierowcy jadącego DK7. Szczęście, że nikogo nie zabił

W niedzielę (25.07) po godzinie 19 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu, wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego marki Audi na 328 kilometrze DK7 na wysokości miejscowości Sady w gminie Czosnów na pasie w kierunku Płońska. Kierujący jak się okazało był kompletnie pijany.

Uroczystości Święta Policji w nowodworskiej komendzie

23 lipca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się uroczystości z okazji obchodów Święta Policji. Był to wyjątkowy dzień dla funkcjonariuszy nowodworskiej komendy. Uroczystość miała podniosły charakter, nie zabrakło słów uznania i podziękowań za trud pracy nowodworskich funkcjonariuszy.

Cybulice Małe: Nie potrafiły znaleźć drogi powrotnej

W nocy z wtorku na środę cztery kobiety zgubiły się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Po zmroku nie potrafiły odnaleźć drogi powrotnej do auta, którym podróżowały. Skontaktowały się telefonicznie z dyżurnym nowodworskiej komendy, prosząc o pomoc. Funkcjonariusz natychmiast wysłał we wskazany rejon policyjny patrol. Mundurowi odnaleźli kobiety i bezpiecznie pomogli im wrócić.

Nasielsk: Zarzuty i dozór za znęcanie się nad rodziną

Pułtuska prokuratura zastosowała wobec 54-latka policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego podczas interwencji domowej. Mieszkaniec gminy Nasielsk usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.