Dwóch rowerzystów z promilami

W niedzielę policjanci nowodworskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Na każdego z nich mundurowi nałożyli mandat w wysokości 500 zł.

W niedzielę policjanci „drogówki” z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim w miejscowości Kątne gmina Nasielsk, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 52- letni mieszkaniec Konar kierował po drodze publicznej rowerem, mając w wydychanym powietrzu 1,12 promila alkoholu. Mundurowi nałożyli na niego mandat karny w kwocie 500 zł.

Również w Pomiechówku na ul. Wojska Polskiego policjanci nowodworskiego ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierującego rowerem mężczyzny. Jego jazda wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy. Już za chwilę okazało się, że 32- letni mieszkaniec Pomiechówka jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny 1,1 promila alkoholu. Został on przez mundurowych ukarany mandatem w kwocie 500 zł.

Po raz kolejny apelujemy o odpowiedzialność i rozsądek. Kierowanie rowerem po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości to wykroczenie. To także nieodpowiedzialność i zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.

st. asp. Joanna Wielocha

TAGI: