Kronika Kryminalna 2-8 października

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 2 do 8 października. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Malewicza– włamanie do komórki lokatorskiej
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 18 września do 06 października, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń drzwi wejściowych, dokonał/li kradzieży roweru górskiego. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 450 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia

ul. Targowa– włamanie do domku działkowego
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w od 01 do 07 października, po uprzednim wybiciu okna dostał/li się do środka budynku, skąd dokonał/li kradzieży kosiarki spalinowej oraz pojemnika z benzyną. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 1700 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Okunin– nietrzeźwy kierujący
04 października po godz. 15.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 42-letniego kierowcę Opla. Po przebadaniu mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu oraz kierowanie bez uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
ul. Tylna – kradzież saszetki

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie 06 października w jednym ze sklepów wykorzystał/li nieuwagę klientki i dokonał/li kradzieży saszetki z gotówką (ponad 200zł) i dokumentami. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nasielskim komisariacie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Stare Pieścirogi– nietrzeźwy kierujący
05 października po godz. 16.00 policjanci WRD zostali wezwani do kolizji na ul. Hetmańskiej. Kierujący Oplem podczas jazdy uderzył lusterkiem Skodę. Niestety po przebadaniu 45-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji oraz straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Kazuń Nowy– wypadek drogowy

04 października po 14.00 na drodze 579 doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów 25-letni kierujący Daewoo jadąc w kierunku Leszna podczas manewru skrętu na drogę nr 7 nie ustąpił pierwszeństwa 20-letniemu kierującemu Hondą. 25-latek z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

POMIECHÓWEK
Stare Orzechowo– wypadek drogowy

04 października po 22.00 w Starym Orzechowie, droga 62, doszło do zdarzenia drogowego. Według wstępnych ustaleń policjantów 21-letni kierujący Toyotą jadąc w kierunku Pomiechówka w wyniku podjęcia manewru ominięcia dzika, zjechał na pobocze gdzie następnie dachował. Mężczyzna oraz 19-letnia pasażerka z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

POWSTAŁ FILM PROMUJĄCY SŁUŻBĘ W KOMENDZIE STOŁECZNEJ POLICJI
Filmem promującym służbę policjantów Komendy Stołecznej Policji i broszurą przygotowaną przez Wydział Komunikacji Społecznej KSP rozpoczęliśmy akcję skierowaną do uczniów klas maturalnych, która ma zachęcić młodych ludzi do wstępowania w szeregi Policji. Już odbyło się kilka spotkań z uczniami m.in. w Zespole Szkół w Pomiechówku.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/74092,Powstal-film-promujacy-sluzbe-w-Komendzie-Stolecznej-Policji.html

ZAPRASZAMY NA DEBATĘ DO POMIECHÓWKA
17 października br. we wtorek o godz. 17.00 w Centrum Integracji Społecznej w Pomiechówku odbędzie się debata społeczna. Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Marek Chodakowski zaprasza mieszkańców gminy do czynnego udziału w spotkaniu, w nowej formule, dotyczącym bezpieczeństwa publicznego.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/74161,Zapraszamy-na-debate-do-Pomiechowka.html

podkom. Szymon Koźniewski

TAGI: