Kronika Kryminalna 24-30 czerwca

Publikujemy najnowsze wydanie Kroniki Kryminalnej za okres od 24 do 30 czerwca. Materiał przygotowany został przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Leśna – nietrzeźwy kierujący

28 czerwca po 13.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 51-letniego kierującego Mercedesem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
ul. Tęczowa – nietrzeźwy kierujący

25 czerwca po 23.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 29-letniego kierującego Citroenem. Mężczyzna po przebadaniu miał 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo 29-latek zaproponował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca została zatrzymany. Teraz odpowie za korupcję i jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Psucin – nietrzeźwy kierujący
27 czerwca po 23.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 33-letniego kierującego Oplem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
ul. Warszawska – nietrzeźwy kierujący

28 czerwca przed 17.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 49-letniego kierującego Citroenem. Mężczyzna po przebadaniu blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dobrzyń – nietrzeźwy kierujący
28 czerwca po 19.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 45-letniego kierującego Hondą. Mężczyzna po przebadaniu ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

LEONCIN
Nowy Secymin– kradzież paliwa i elektronarzędzi

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 28/29 czerwca br., dokonał/li kradzieży paliwa z ciągników rolniczych oraz elektronarzędzi. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad ok. 3000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z czosnowskim komisariatem.

POMIECHÓWEK
ul. Nasielska– kradzież samochodu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w godzinach przedpołudniowych 27 czerwca br., dokonał/li kradzieży samochodu mazda 3 koloru niebieskiego. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad ok. 55 000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Broniewskiego – nietrzeźwy kierujący
28 czerwca po 23.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 51-letniego kierującego Fordem. Mężczyzna po przebadaniu miał 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo 51-latek zaproponował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca została zatrzymany. Teraz odpowie za korupcję i jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD WODĄ”!
Jak należy zachowywać się nad wodą rozmawiała policjantka z dziećmi, które spędzają wakacje na półkoloniach w Leoncinie. St. sierż. Sylwia Ochmańska uświadamiał uczestnikom, jakie zagrożenia można spotkać podczas wypoczynku nad wodą. Funkcjonariuszka apelowała przede wszystkim o słuchanie się rodziców i opiekunów.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/87942,quotKreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-wodaquot.html

FAKT: NADMIERNA PRĘDKOŚĆ TO GŁÓWNA PRZYCZYNA TRAGEDII NA DRODZE
Najbardziej śmiercionośną przyczyną wypadków drogowych, pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie z tej przyczyny, tylko podczas wakacji 2018 roku, kierujący jadący zbyt szybko spowodowali prawie 1400 wypadków drogowych.
więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/50489,FAKT-Nadmierna-predkosc-to-glowna-przyczyna-tragedii-na-drodze.html

podkom. Szymon Koźniewski