Kronika Kryminalna za okres 23-29 października

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 23 do 29 października. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Targowa– kradzież portfela
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie 27 października na terenie targowiska wykorzystał/li nieuwagę właścicielki i z torebki dokonał/li kradzieży portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie ponad 400 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Kopernika– nietrzeźwy kierujący
27 października przed 11.00 policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali do kontroli kierowcę Opla Vectry. Po przebadaniu 51-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
Głodowo Wielkie– nietrzeźwy kierujący
25 października po 20.00 policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli kierowcę Nissana Almery. Po przebadaniu 51-letni mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie miał prawa jazdy. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Łosia Wólka – nietrzeźwy kierujący
27 października przed 1.00 policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli kierowcę Nissana Almery. Po przebadaniu 40-letni mężczyzna miał ponad blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

LEONCIN
Gniewniewice Folwarczne– włamanie do domu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 26 do 29 października po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń drzwi wejściowych, dokonał/li kradzieży m.in. sprzętu ogrodniczego. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 500 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w czosnowskim komisariacie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ZAKROCZYM
Wygoda Smoszewska – kradzież ogrodzenia
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 20 do 25 października, dokonał/li kradzieży 5 metalowych przęseł ogrodzeniowych. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ŚMIERTELNY WYPADEK – POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW!
Policja i Prokuratura poszukują świadków tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 27 października br. ok. 22. 00 w miejscowości Cegielnia Kosewo gm. Pomiechówek. W wyniku tej tragedii po przewiezieniu do szpitala zmarł 15-letni chłopiec. Niestety kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Nowodworska Policja i Prokuratura apelują o zgłaszanie się świadków wypadku oraz o pomoc w ustaleniu kierowcy, który brał udział w tym zdarzeniu.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/74660,Smiertelny-wypadek-poszukujemy-swiadkow.html

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY”
Pod takim hasłem st. sierż. Sylwia Ochmańska prowadziła cykl spotkań z dziećmi z przedszkola i podstawówki w Pomiechówku. Policjantkę wspomagał dzielnicowy z miejscowego posterunku. Celem zajęć była przede wszystkim rozmowa z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznania się z pracą policjanta. W sumie na spotkaniu z funkcjonariuszami uczestniczyło ponad 300 najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/74604,quotKreci-mnie-bezpieczenstwo-przez-caly-rok-szkolnyquot.html

ZAPRASZAMY NA DEBATĘ DO LEONCINA
7 listopada br. we wtorek o godz. 17.00 w Świetlicy Wiejskiej w Leoncinie odbędzie się debata społeczna. Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Marek Chodakowski zaprasza mieszkańców gminy do czynnego udziału w spotkaniu, w nowej formule, dotyczącym bezpieczeństwa publicznego.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/74621,Zapraszamy-na-debate-do-Leoncina.html


Podkom. Szymon Koźniewski

TAGI: