Kronika Kryminalna za okres od 21 do 27 stycznia 2019 roku

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną przygotowaną za okres od 21 do 27 stycznia 2019 roku. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Ledóchowskiego– włamanie do samochodu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w godzinach popołudniowych 25 stycznia, dokonał/li kradzieży z włamaniem, poprzez wybicie szyby, do samochodu marki Skoda, skąd zabrał/li komputer diagnostyczny. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad ok. 1400 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

skrzyżowanie ul. Thommee/Żołnierzy Września – wypadek drogowy
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 24 stycznia przed 8.00. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów 83-letni kierujący osobowym Daewoo, podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki Citroen, którym kierował 41-latek. 83-latek został zabrany do szpitala, gdzie niestety zmarł. Kierowca citroena był trzeźwi.

ul. Thommee– nietrzeźwy kierujący
23 stycznia przed 23.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 34-letniego kierującego osobowym Fordem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
ul. Kolejowa– nietrzeźwy kierujący
23 stycznia przed 19.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 33-letniego kierującego osobowym Volvo. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Dębina, ul. Pańska – wypadek drogowy
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/84465,Kierowco-Uwazaj-na-drodze.html

Małocice– nietrzeźwy kierujący
24 stycznia po 20.00, policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 41-letniego kierującego osobowym Daewoo. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

FERIE ZIMOWE – KONTROLE AUTOKARÓW
Ferie zimowe w województwie mazowieckim trwają od 28 stycznia do 10 lutego. Wraz z początkiem zimowej przerwy od szkoły, rozpoczną się wyjazdy dzieci na wypoczynek. Aby mieć pewność, że nasze dziecko pojedzie w trasę sprawnym autokarem i z trzeźwym kierowcą, możemy o pomoc poprosić nowodworskich policjantów. Funkcjonariusze sprawdzą pojazd i kierującego. Co najmniej tydzień przed wyjazdem należy skontaktować się z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego, podkom. Sebastianem Podgórskim – tel. 22 60-44-237, bądź z dyżurnym komendy – tel. 22 775-22-01 do 04.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/83955,Niedlugo-zimowe-ferie-beda-kontrole-autokarow.html

POWIAT NOWODWORSKI CORAZ BARDZIEJ BEZPIECZNY. PODSUMOWANIE 2018 ROKU.
25 stycznia o 12.00, odbyła się odprawa roczna, podczas której nowodworscy policjanci podsumowali efekty pracy w 2018 roku. Prawie we wszystkich kategoriach przestępczych funkcjonariusze odnotowali w ubiegłym roku spadek. Mniej było przestępstw rozbójniczych, kradzieży, kradzieży z włamaniem, bójek, uszczerbku na zdrowiu i uszkodzeń rzeczy. W 2018 r. na terenie całego powiatu wzrosła również liczba ujawnionych przestępstw gospodarczych oraz narkotykowych. Należy podkreślić, że nowodworska policja osiągnęła najwyższy poziom wykrywalności w całym garnizonie stołecznym. To ponad 79% wykrytych przestępstw.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/84450,Powiat-Nowodworski-coraz-bardziej-bezpieczny-Podsumowanie-2018-roku.html