Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów

Na początku tygodnia nowodworscy mundurowi ujawnili już 4 nietrzeźwych kierujących, poruszających się pojazdami mechanicznymi po drogach naszego powiatu. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich o stosowanie zasady PIŁEŚ- NIE JEDŹ!!! Bądź odpowiedzialny za zdrowie i życie swoje i innych.

W ciągu dwóch dni nowodworscy funkcjonariusze na drogach powiatu zatrzymali do kontroli 4 nietrzeźwych kierujących. Wsiadanie za kierownicę znajdując się w stanie nietrzeźwości to skrajna nieodpowiedzialność, a przede wszystkim narażanie zarówno siebie jaki i innych uczestników ruchu drogowego na utratę zdrowia, a nawet życia.

W poniedziałek po godzinie 15- ej, kierujący oplem 45- latek z Żabiczyna, mając w organizmie 2,22 promila alkoholu, na prostym odcinku drogi w miejscowości Lorcin gmina Nasielsk najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki volkswagen, którym kierował 36- latek z Ciechanowa. Mężczyźnie, ktory kierował oplem znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek policjanci wydziału prewencji nowodworskiej komendy policji, po godzinie 22- ej na ul. 29 Listopada w Modlinie Twierdzy zatrzymali do kontroli drogowej 28- latka z Nowego Dworu Mazowieckiego, ktory kierował seatem mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia w Nasielsku na ul. Warszawskiej po godzinie 23- ej policjanci nasielskiego komisariatu policji podczas kontroli drogowej ujawnili, że kierujący motorowerem yamaha, 27- latek z Chrcynna, ma w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Również w Kosewie 9 czerwca br. po godzinie 18-ej pomiechowscy funkcjonariusze dokonali kontroli drogowej podczas której okazało się, że kierujący nissanem 47- latek z gminy Joniec ma w organizmie blisko 0,7 promila alkoholu. Jemu również grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POLICJA PRZYPOMINA!!!
Zgodnie z artykułem 178a par. 1 kodeksu karnego, za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przede wszystkim jednak, wsiadając za kierownicę po najmniejszej nawet ilości wypitego alkoholu stwarzamy żagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Nowy Dwór Maz

TAGI: