Policjanci z Pomiechówka zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących

W tym tygodniu pomiechowscy funkcjonariusze na terenie gminy ujawnili 3 kierujących pojazdami, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policja apeluje o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.

W poniedziałek pomiechowski dzielnicowy wraz z patrolowcem, w Kosewie na ul. Słowiańskiej zatrzymał do kontroli drogowej osobowego opla. Za kierownicą pojazdu siedział 31- latek ze Śniadówka. Mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu, a wykonane badanie tylko potwierdziło ich podejrzenia. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 0,76 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 2 lat więzienia.

W środę policjanci pomiechowskiego posterunku, w Pomiechowie na ul. Kościelnej podjęli interwencję wobec kierującej fordem 48- letniej mieszkanki gminy Pomiechówek. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie kobiety ponad 2 promile alkoholu. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, późnym wieczorem funkcjonariusze z Pomiechówka, w miejscowości Stanisławowo podjęli kontrolę drogową wobec kierującego fordem. Mężczyzna na widok jadącego za nim radiowozu gwałtownie przyspieszył, zjechał na pobocze i przesiadł się na miejsce pasażera. Nie umknęło to jednak uwadze policjantów. 49- letni nowodworzanin znajdował się w pojeździe sam. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu, przy pomocy alkometra. Jak się okazało miał 1,76 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

PRZYPOMINAMY!!!
Kierowanie pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

st. asp. Joanna Wielocha

TAGI: