Przetarg na przebudowę krajowej siódemki

Warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na elementy koncepcji programowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Płońsk – Czosnów. Jest to kolejny element S7, który mógłby pozwolić na sprawny przejazd z północy na południe kraju.

Zadanie wykonawcy, który zostanie wybrany w postępowaniu będzie polegało na opracowaniu części koncepcji programowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Płońsk – Czosnów. Odcinek zawiera już ekspresową obwodnicę Nowego Dworu Mazowieckiego i kończy się wraz z początkiem, także już istniejącej, obwodnicy Płońska. Fragment, liczący ok. 20 km, ma już decyzję środowiskową.

Na oferty zamawiający czeka do 27 listopada 2017 roku. Przy ich ocenie będzie brał pod uwagę takie kryteria jak cena (60%), doświadczenie personelu (24%) oraz prowadzenie strony internetowej (16%). Według założeń przetargu wykonawca będzie zobowiązany do zrealizowania zadania w ciągu 12 miesięcy.