Za kierownicą z promilami

W ostatni weekend policjanci z komendy powiatowej policji w nowym Dworze Mazowieckim zatrzymali dwóch Ukraińców, którzy kierowali pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa każdemu z nich grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Późnym wieczorem 22 sierpnia 2020 r. policjanci wydziału ruchu drogowego w Nowym Dworze Mazowieckim na ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli drogowej 35 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna w rejonie jednego z centrów handlowych kierował po drodze publicznej pojazdem Hyundai Matrix, znajdując sie w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie aż 2,64 promila alkoholu. Został on przez mundurowych zatrzymany. Pojazd zabezpieczono na parkingu depozytowym. Po wytrzeźwieniu 35- latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło następnej nocy na terenie gminy Czosnów. Funkcjonariusze tamtejszego komisariatu policji, w Izabelinie Dziekanówku podjęli kontrolę drogową wobec kierującego Fiatem Stilo. Za kierownicą auta siedział 37- letni obywatel Ukrainy. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że jest pijany. W wydychanym powietrzu miał 0,7 promila alkoholu. Został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a pojazd którym kierował zabezpieczono na parkingu depozytowym. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz, zgodnie z kodeksem karnym do 2 lat więzienia.

Apelujemy do kierowców o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą. Bezwzględnie stosujmy się do zasady PIŁEŚ – NIE JEDŹ!!!

st. asp. Joanna Wielocha

TAGI: