5 nietrzeźwych rowerzystów jednego dnia

W czwartek (27.08) Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej aż pięciu nietrzeźwych rowerzystów. Rekordzista miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi na każdego z nich nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych.

Policjanci nowodworskiej „drogówki” na terenie podległym komisariatowi policji w Czosnowie zatrzymali do kontroli drogowej aż pięciu nietrzeźwych rowerzystów.

Pierwszy z nich to 50- latek ze Starej Dąbrowy, który w Sowiej Woli kierował rowerem po drodze publicznej, mając w organizmie 2,12 promila alkoholu.

Następny rowerzysta, 60- latek z Nowego Polesia, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, gdy został zatrzymany w Secyminie Polskim do kontroli drogowej.

W Górkach 43- letni rowerzysta z tej miejscowości również kierował rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Policjanci, po wykonanym na miejscu badaniu ujawnili, że ma w organizmie 0,56 promila alkoholu.

Kolejnym nietrzeźwym rowerzystą był 59- latek z Janowa Mikołajówki, który we Wrzosówce kierował po drodze publicznej rowerem, mając w wydychanym powietrzu ponad 1 promil alkoholu.

Również w Dąbrówce funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 50- letniego rowerzystę, który miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Każdy z mężczyzn został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 500 zł.

TAGI: