Duchowizna: Nie zatrzymał się do kontroli

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podjęli pościg za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W wyniku podjętych czynności mundurowi zatrzymali kierującego oraz pasażera. W pojeździe ujawnili środki odurzające. Kierującemu grozi teraz do 5 lat, a pasażerowi do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z czwartku na piątek funkcjonariusze nowodworskiego ruchu drogowego pełnili służbę w rejonie drogi nr 62, na terenie gminy Zakroczym. Po godz. 23- ej w miejscowości Duchowizna podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej pojazdu dacia, który poruszał się z prędkością 100 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Kierujący pojazdem pomimo wydanego przez umundurowanego policjanta sygnału do zatrzymania nie zwolnił, jak również nie reagował na wydawane polecenia. Funkcjonariuszowi w ostatniej chwili udało się uniknąć potrącenia przez pędzący w jego kierunku pojazd.

Policjanci nie tracąc kontaktu wzrokowego z pojazdem oddalającym się w kierunku Trębek Nowych, podjęli za nim pościg. Na łuku drogi kierujący dacią stracił panowanie nad pojazdem i zatrzymał się dopiero na polu po prawej stronie drogi.

Mundurowi szybko podbiegli do pojazdu za kierownicą którego siedział 40- latek, a na miejscu pasażera 40- latek z Warszawy.

W trakcie czynności w pojeździe policjanci znaleźli foliową torebkę z zawartością białego proszku. Użyty do badania tester narkotykowy wskazał na mefedron. Ponadto w kieszeni odzieży pasażera pojazdu, mundurowi ujawnili fifkę z zawartością suszu roślinnego, a tester narkotykowy wskazał, że to marihuana. Na miejscu okazało się, że przeprowadzony u kierującego test na obecność w organizmie substancji psychoaktywnych dał wynik pozytywny. 40- latkowi policjanci zatrzymali także prawo jazdy.

Mężczyźni noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia śledczy przedstawili im zarzuty. Teraz kierującemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz posiadanie substancji psychoaktywnych. Pasażerowi za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.

W zależności od wyniku badania krwi, niewykluczone, że zarzuty wobec kierującego dacią zostaną uzupełnione o jazdę pod wpływem środka odurzającego.

st. asp. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.