Budy Siennickie: Potrącenie 13-latka

We wtorek (03.03) o godz. 15 doszło do potrącenia ucznia, na oznakowanym przejściu dla pieszych, przed szkołą podstawową w Budach Siennickich. Kierujący renault 56- latek z Płocka w chwili zdarzenia był trzeźwy. Chłopiec z urazem nogi i ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę, wyobraźnię i ostrożność na drodze.

3 marca br. doszło do zdarzenia drogowego z udziałem małoletniego pieszego oraz kierującego osobowym renault. 56- letni mężczyzna, poruszający się autem po drodze powiatowej 2409W, od Pomiechówka w kierunku Nasielska, podjął manewr wyprzedzania innego pojazdu bezpośrednio przed skrzyżowaniem. Nie ustąpił on pierwszeństwa 13- latkowi, przechodzącemu prawidłowo przez oznaczone przejście dla pieszych, znajdujące się bezpośrednio za skrzyżowaniem. W wyniku zdarzenia chłopiec doznał urazu nogi oraz ogólnych potłuczeń i został przewieziony do szpitala.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Brawura, przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą mogą doprowadzić do tragedii.