Ruszył na policjantów z siekierą. Trafił do aresztu

27 -latek trzymając w ręku siekierę, próbował zaatakować policjantów z komisariatu w Nasielsku. Mężczyzna został szybko obezwładniony i trafił do policyjnej celi. Sprawca odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy, groźby karalne i znieważenie. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia. Jego 23- letni brat odpowie za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tymczasowym aresztowaniem na okres 3 miesięcy oraz środkami zapobiegawczymi zakończyła się interwencja w Dębinkach. Policjanci nasielskiego komisariatu zostali wezwani na jedną z posesji, gdzie doszło do rodzinnego nieporozumienia. Na miejscu zastali agresywnych mężczyzn. Jeden z nich wyszedł z budynku z siekierą, którą zamachnął się na funkcjonariuszy. Groził też policjantom pozbawieniem życia i znieważył ich słowami wulgarnymi. Nie stosował się do wydawanych poleceń. Mundurowi musieli go obezwładnić. Na szczęście żaden z policjantów nie został raniony.

W trakcie interwencji na pomoc bratu ruszył 23- latek, który naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy i znieważył ich. Obaj mężczyźni zostali przez mundurowych zatrzymani i przewiezieni do nasielskiego komisariatu.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie braciom zarzutów karnych. 27- latek jest podejrzany o czynną napaść na policjantów, gróźby karalne oraz znieważenie. Pułtuski prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec 27- latka najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowy areszt. Sąd Rejonowy w Pułtusku przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Jego młodszy brat usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. 23- latek decyzją Prokuratury Rejonowej w Pułtusku został objęty policyjnym dozorem.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu 27- latkowi grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności, a jego młodszemu bratu do 3 lat więzienia.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.