Skontrolowali 95 cudzoziemców – 10 z nich zatrzymali

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin we współdziałaniu z Państwową Inspekcją Pracy z Ciechanowa oraz policjantami z KPP w Mławie zatrzymali 10 mężczyzn, którzy złamali przepisy pobytowe na terytorium naszego kraju. Cudzoziemcy mimo, że pracowali w jednej z mławskich firm mieli przeterminowane wizy i unieważnione karty pobytu.

Kontrole legalności pobytu funkcjonariusze przeprowadzili w poniedziałek (22 kwietnia 2024 roku) na terenie powiatu mławskiego, ogółem kontrolując 95 cudzoziemców.

Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Indonezji, Nepalu, Indii i Kirgistanu, którzy na co dzień pracowali w jednej z firm produkcyjnych. Żaden z zatrzymanych mężczyzn nie posiadał wymaganego dokumentu, który uprawniałby go do legalnego pobytu i pracy w Polsce. Trzech obywateli Indonezji nie opuściło terytorium RP po odmowie udzielenia zezwolenia na pobyt czasowy przez wojewodę, podobnie jak Kirgiz, który wykorzystał dopuszczalny okresu pobytu. Pozostali mężczyźni mieli nieważne wizy bądź unieważnione litewskie i maltańskie karty pobytu. Dodatkowo jeden z obywateli Nepalu posiadał nieważną wizę chorwacką z ograniczeniem terytorialnym, dlatego podejmując się przyjazdu do Polski z Chorwacji dokonał przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

Wobec wszystkich zostały wszczęte postępowania administracyjne w kierunku zobowiązania do powrotu, zakończone w dziewięciu przypadkach wydaniem decyzji powrotowych.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.