Sprostowanie do artykułu prasowego

Do naszej redakcji wpłynęło sprostowanie od Pana Daniela Lenca do zamieszczonego w dniu 6 kwietnia 2024 roku artykułu „Incydent związany z Ciszą Wyborczą w Zakroczymiu. Policja przyjęła zawiadomienie” Treść sprosotowania publikujemy poniżej.

Sprostowanie
W treści wyżej wymienionego artykułu zostały zamieszczone naruszające moje dobre imię oraz reputację osoby, będącej jednocześnie kandydatem na Burmistrza Gminy Zakroczym. Nieprawdziwe stwierdzenia, które wprowadziły czytelników w błąd, cytując poniżej:

„W Zakroczymiu od rana agitację mimo ciszy wyborczej prowadzi kandydat Daniel Lenc”
„W sobotę popołudniu do naszej redakcji dotarły informacje, że kandydat na burmistrza Zakroczymia łamie ciszę wyborczą. O zdarzenia miała zostać powiadomiona Policja”

Odnosząc się do wyżej wymienionych stwierdzeń, wskazuje, że nie prowadziłem agitacji pomimo istniejącej w przeddzień wyborów, ciszy wyborczej. Nie złamałem ciszy wyborczej żadnym swoim zachowaniem, służby porządkowe ani Policja nie stwierdziły takiego faktu.

Zgodnie z art. 6 ust. 1 ustawy Prawo prasowe, prasa jest zobowiązana do prawdziwego przedstawiania omawianych zjawisk. Podawanie niezweryfikowanych informacji, tylko na podstawie pomówień osób trzecich, stanowi naruszenie dobrego imienia i czci mojej osoby.

W okoliczności sprawy, należy stwierdzić, że Portal nie posiadał żadnych dowodów na poparcie swoich twierdzeń, jak również jak dotąd, nikt nie uzyskał żadnych rzetelnych informacji, że takie sytuacje w ogóle miały miejsce. W związku z powyższym sformuowania zawarte w artykule wskazują, że rzekomo miałem agitować i łamać ciszę wyborczą – są nieprawdziwe i krzywdzące.

Niezależnie od powyższego, należy mieć na uwadze, iż wydźwięk powyższej informacji był negatywny, a tym samym mógł mieć znaczenie dla wyborów w kontekście podjęcia decyzji o głosowaniu na konkretnego kandydata.

Daniel Lenc.

Od redakcji:

W najbliższym możliwym terminie na podstawie art 32 ustawy Prawo Prasowe, odniesiemy się szczegółowo do treści artykułu jak i nadesłanego sprostowania.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.