Czosnów: Pijany spowodował kolizję

We wtorkowe popołudnie na terenie Czosnowa doszło do zdarzenia drogowego, w którym brały udział dwa pojazdy. Na miejscu okazało się, że kierujący jednym z nich jest nietrzeźwy. Mężczyźnie, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

12 maja 2020 r. po godzinie 17- ej, na ulicy Warszawskiej w Czosnowie doszło do kolizji drogowej. Kierujący osobowym volkswagenem 43- latek z Białej Podlaskiej, na skutek niedostosowania prędkości do warunków jazdy, najechał na tył poprzedzającego samochodu marki skoda, którym kierowała 50- latka z gminy Czosnów.

Kobieta jadąc ulicą Warszawską w Czosnowie zatrzymała swoje auto, aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom jadącym z naprzeciwka, a następnie zamierzała skręcić w lewo. W pewnym momencie poczuła uderzenie z tyłu w jej pojazd.

Na miejscu okazało się, że kierujący vw passatem 43- latek jest nietrzeźwy. Wykonane przez obecnych na miejscu zdarzenia policjantów badanie wykazało, że ma on 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na szczęście uczestnicy kolizji nie wymagali udzielenia pomocy medycznej.

Mężczyzna odpowie teraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.