Czuj się bezpiecznie na wakacjach – pamiętaj o ubezpieczeniu!

Gorące lato coraz bliżej, w związku z tym czas myśleć o tym, w jaki sposób wakacje będziemy spędzać. Planowanie miejsca wyjazdu, znalezienie noclegów, zaplanowanie atrakcji, które będzie się chciało zrealizować w trakcie wyjazdu. Do tego oczywiście zaklepanie urlopu w miejscu zatrudnienia. Tuż przed wyjazdem zakupy i pakowanie. Gdy wszystko będzie zaplanowane warto pomyśleć jeszcze o jednej istotnej kwestii – bezpieczeństwo w trakcie wyjazdu. I tutaj pojawia się jedna ważna sprawa, a mianowicie kwestia wykupienia ubezpieczenia turystycznego.

Dlaczego decydować się na ubezpieczenie turystyczne?
Niezależnie od tego czy planujemy wyjazd na własną rękę, czy też pod egidą biura podróży, powinniśmy zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Samodzielny wyjazd to zawsze brak jakiekolwiek ubezpieczenia. Wyjazd z biurem podróży również nie załatwia sprawy, ponieważ gwarantowane tam ubezpieczenie ma ograniczony zakres, o czym więcej przeczytasz na stronie http://ubezpieczenie24.org/.

Wyjeżdżając do krajów europejskich powinniśmy zaopatrzyć się w kartę EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta pozwala korzystać ze służby zdrowia w kraju, w którym będziemy na tych zasadach co rdzenni mieszkańcy. Jednak, by na wyjeździe zagranicznym czuć się bezpiecznie karta EKUZ nie będzie wystarczająca. Gwarantuje bowiem wyłącznie finansowanie podstawowej pomocy medycznej koniecznej do ratowania życia i zdrowia. Nie uzyskamy środków na transport do kraju, leczenie prywatne czy rehabilitację. Dlatego właśnie odpowiednie ubezpieczenie turystyczne jest tak istotne i warto o nim pamiętać.

Jaki zakres powinno mieć dobre ubezpieczenie turystyczne?
Przede wszystkim podstawowy zakres ochrony ubezpieczeniowej to pokrycie kosztów leczenia. Poważna choroba czy wypadek w trakcie pobytu w innym kraju mogą się okazać bardzo kosztowne. Posiadając stosowne ubezpieczenie będzie można mieć dostęp do miejscowej opieki medycznej.

Zakres ubezpieczenia odnośnie kosztów leczenia może być różny, ale obejmować powinien wizyty lekarskie, leczenie szpitalne, zabiegi, operacje, badania, zakup leków, środków opatrunkowych. Wszystko ograniczone zostaje kwotowo i to już w zależności od ubezpieczyciela, ale nie ma sensu wybierać ubezpieczenia z kwotą mniejszą niż 20 tysięcy Euro. Twoje wakacje mogą być bezpieczne! Koniecznie odwiedź stronę i dowiedź się więcej – https://dobrewiadomosci.net.pl/38375-mamy-dla-ciebie-dobra-wiadomosc-wiemy-jak-zabezpieczyc-twoje-zagraniczne-wakacje/.

Kolejną ważną kwestią będzie ubezpieczenie NNW, które pozwoli na uzyskanie świadczenia w momencie śmierci albo trwałego uszczerbku na zdrowiu. Najczęściej w ubezpieczeniu turystycznym ubezpieczenie NNW jest częścią szerszego pakietu.

W ramach pakietu ubezpieczeniowego warto wybrać ubezpieczenie assistance, które będzie gwarantowało pomoc informacyjną i organizacyjną w nieprzewidzianych sytuacjach. W zakresie ubezpieczenia assistance również można liczyć na pakiety, które mają zróżnicowany zakres. Można liczyć niekiedy na pomoc tłumacza, prawnika, a nawet na opiekę nad dzieckiem, gdy samemu trafi się do szpitala.

Elementem ubezpieczenia turystycznego może być również ubezpieczenie bagażu. Nigdy nie wiemy, co wydarzy się na lotnisku czy w innych środkach komunikacji zbiorowej. Dlatego ubezpieczenie, które będzie obejmować zniszczenie, zagubienie, kradzież bagażu będzie dobrym wyborem. W niektórych pakietach ubezpieczeń można również ubezpieczyć sprzęty takie jak kamera czy aparat fotograficzny.

Odpowiednio dopasowane ubezpieczenie turystyczne będzie więc bardzo cenne w trakcie wyjazdu wakacyjnego i da nam spokój niezależnie od tego co wydarzy się w trakcie naszego wypoczynku.