Wpadli na S8 podczas nielegalnej podróży do Niemiec

Pięciu mężczyzn podających się za obywateli Somalii oraz ob. RP wpadło w ręce mundurowych podczas kontroli drogowej na trasie S8. Cudzoziemcy przemieszczali się samochodem osobowym kierowanym przez Polaka w kierunku Niemiec zaraz po tym, jak przedostali się nielegalnie przez polsko-białoruską granicę.

W ubiegłym tygodniu (24 kwietnia 2024 roku) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin we współdziałaniu z policjantami z WRD KPP w Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali pięciu mężczyzn bez dokumentów tożsamości, podejrzanych o przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom. Zatrzymany również został kierowca samochodu – obywatel Polski, który przewoził cudzoziemców spod granicy polsko-białoruskiej w kierunku Niemiec. Ujawnieni cudzoziemcy podawali się za obywateli Somalii, jednak żaden z nich nie potrafił udokumentować swojego pochodzenia. Wobec cudzoziemców zostały wszczęte postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Postanowieniem sądu wszyscy zostali umieszczeni w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Z kolei Polak podejrzany o popełnienie przestępstwa pomocnictwa w organizowaniu przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom pięciu cudzoziemcom podających się za Somalijczyków po przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej w Ostrowi Mazowieckiej przebywa w tymczasowym areszcie.

Zdjęcia: PSG Warszawa-Modlin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.