Kazuń Nowy: Areszt dla Pawła G. za spowodowanie wypadku po pijanemu

Nowodworscy policjanci zatrzymali 26-letniego kierowcę, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Mężczyzna doprowadził do zderzenia czołowego z drugim pojazdem. W wyniku zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala. Po przebadaniu miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Paweł G. usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który wydarzył się 6 stycznia w Kazuniu Nowym gm. Czosnów. Pisaliśmy o tym tutaj Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 26-letni kierowca opla astry zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z 23-letnim kierowcą również opla astry. W wyniku wypadku 3 osoby trafiły do szpitala. Po przebadaniu kierowca miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Paweł G. został zatrzymany i trafił do celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zrzuty. Wcześniej mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i stracił prawo jazdy. Wczoraj nowodworski sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 26-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z nowodworskiej komendy ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.