Kolejne osoby zakażone koronawirusem w nowodworskim szpitalu

W czwartek (9.04) otrzymaliśmy informację o kolejnych 5 osobach zakażonych koronawirusem w Nowodworskim Centrum Medycznym. 2 zakażone osoby to pacjenci oddziału wewnętrznego oraz ginekologii a 3 osoby to personel szpitala.

Jak informuje Łukasz Tomasik dyrektor medyczny Nowodworskiego Centrum Medycznego – u wszystkich pacjentów i personelu medycznego przeprowadziliśmy testy związane z koronawirusem. U pacjenta przebywającego na oddziale internistycznym wynik okazał się pozytywny. 75-letnia Pacjentka od początku była izolowana więc nie ma potrzeby zamykania oddziału wewnętrznego. Drugą osobą jest kobieta, która zgłosiła się do porodu. U niej również wynik testu był pozytywny. 3 kolejne osoby są to pracownicy szpitala.

W związku z pozytywnym testem u pacjentki z oddziału ginekologicznego, zapadła decyzja o zamknięciu oddziału i przeprowadzeniu dezynfekcji sprzętu i oddziału. 28-latka przewieziona została do szpitala MSWiA przy ulicy Wołoskiej, który pełni rolę szpitala zakaźnego. Dziecko pozostało w nowodworskim szpitalu. 75-latka natomiast wypisana została do domu z zaleceniem kontroli stanu zdrowia.

Wszystkie te pięć osób, które są zakażone nie mają żadnych objawów. Nie występuje u nich gorączka ani kaszel czy duszności – dodaje dyrektor medyczny Łukasz Tomasik.