Kronika Nowodworskiej Straży Miejskiej od 24 kwietnia do 5 maja

Prezentujemy najnowszą kronikę nowodworskiej Straży Miejskiej za okres od 24 kwietnia do 5 maja. Materiał przygotowała mł. spec. Małgorzata Wójcik.

Z notatnika strażnika….

W ubiegłym tygodniu strażnicy kilkakrotnie interweniowali wobec osób nietrzeźwych. Jedną osobę w stanie upojenia alkoholowego przekazano pod opiekę najbliższych, dwie osoby zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe gdyż wymagały hospitalizacji, a jedna została przewieziona do Ośrodka trzeźwości do Warszawy.

Straż Miejska nadal intensywnie prowadzi kontrole czystości i porządku w mieście w wyniku, których sporządzono 10 protokołów. Dwukrotnie zabezpieczano i zgłaszano do firmy utylizującej, ścierwa zwierząt leżące na ulicy. Zlecenia zostały zrealizowane. Podczas rutynowego patrolu w rejonie lotniska Warszawa-Modlin strażnicy zauważyli poprzekręcane znaki drogowe informacje przekazano administratorowi terenu.

Na ul. Dębowej pojazdy wyjeżdżające z placu budowy na jezdnię brudziły ją gliną i piaskiem, o czym poinformował nas mieszkaniec w/w ulicy. Na miejscu zobowiązano do wyczyszczenia nawierzchni drogi kierownika budowy. Kontrola o godz. 14; 00 potwierdziła, iż ulica była sprzątana jednakże uzgodniono, że należy ją wyczyścić przy krawężnikach specjalnym wozem ze szczotkami. Ponadto kilkukrotnie zgłaszano uszkodzone pokrywy lub włazy do studzienek energetycznych.

Niestety nasze pouczenia i informowanie kierujących o właściwym parkowaniu czasami nie odnoszą skutku i w okresie od 24.04 do 05.05 strażnicy podjęli działania w następujących przypadkach nieprawidłowego parkowania:
24.04 ul Modlińska pojazd FORD zaparkowany w strefie obowiązywania znaku B36 „zakaz zatrzymywania się”,
24.04. ul. Modlińska pojazd zaparkowany na ścieżce rowerowej,
25.04. ul. Mickiewicza utrudnienie wjazdu/wyjazdu,
25.04. ul. Wojska Polskiego parkowanie na zieleni,
25.04. ul. Berlinga pojazd ciężarowy pow 15 ton i 12m. zaparkowany w obszarze zabudowanym,
26.04. ul. Wybickiego znak B36,
26.04. ul. Wybickiego pojazd zaparkowany w strefie obowiązywania znaku B-36,
26.04. ul. Słowackiego kierująca wjechała pod zakaz wjazdu tzw. „jazda pod prąd”,
27.04. ul. Paderewskiego pojazd BMW zaparkowany na całej szerokości chodnika,
28.04 ul. Lotników pojazd zaparkowany na terenie „zielonym”,
28.04. parkowanie na miejscu dla inwalidy ul. Sienkiewicza ,
28.04. ul. Paderewskiego dwa pojazdy Ford i Audi zablokowały chodnik zmuszając pieszych do przejścia ulicą,
28.04. ul. J. Nałęcza/Modlińska parkowanie wzdłuż linii ciągłej pojazdy Toyota i Ford.
26.04. ul. Kościuszki/Zakroczymska pojazd zaparkowany w obrębie skrzyżowania na przejściu dla pieszych kierujący odmówił przyjęcia mandatu twierdząc, że nikomu nie utrudnia i nie łamie żadnego zakazu. W związku z tym został on pouczony o przysługujących mu prawach osoby podejrzanej o popełnienie wykroczenia, a sprawa zostanie skierowana do Sądu. Do Sądu również została skierowana sprawa mężczyzny, który spożywał alkohol na skwerze abp. Dobrogosta.

04.05 na ul. Berlinga został znaleziony pies, ponieważ nie można było ustalić właściciela został on przewieziony do schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim Nie udało nam się ustalić właściciela, ale gdyby się znalazł to pies przebywa w schronisku.

W ramach działań profilaktycznych kontynuujemy spotkania z dziećmi i młodzieżą przekazując wiedzę w zakresie bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.