Kronika Policyjna 9-15 października

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 9 do 15 października. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Poniatowskiego– wypadek drogowy

15 października po 12.00 na ul. Poniatowskiego doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów 52-letni kierujący Kia prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych i najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Mazda, którym kierował 48-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia do szpitala na obserwację trafił 9-letni pasażer Mazdy. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

POMIECHÓWEK
Kosewko– nietrzeźwy kierujący

10 października po godz. 20.00 policjanci WRD zatrzymali do kontroli kierowcę Peugeota. Po przebadaniu 33-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i starci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

LEONCIN
Stare Grochale – kradzież papy termoizolacyjnej

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 09/10 października z terenu nieogrodzonej posesji dokonał/li kradzieży 32 rolek papy termoizolacyjnej. Pokrzywdzony oszacował starty na ok. 3000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w czosnowskim komisariacie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE POWIATU
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narządzie komunikacji z mieszkańcami. Pozwala ona na zaznaczanie zdarzeń odczuwalnych, jako najbardziej uciążliwe lub niebezpieczne w miejscu zamieszkania. Mieszkańcy powiatu nowodworskiego od początku istnienia mapy zgłosili 614 zdarzeń.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/74202,Krajowa-Mapa-Zagrozen-Bezpieczenstwa-na-terenie-powiatu.html

POLICJANCI ODWIEDZILI SAMORZĄDOWE PRZEDSZKOLE W NASIELSKU
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz asystent ds. prewencji z Nasielska odwiedzili miejscowe Samorządowe Przedszkole. W spotkaniu uczestniczyło ponad 90-ciu przedszkolaków różnych grup wiekowych. Dzieciaki mogły posłuchać i zobaczyć z bliska jak wygląda praca policjanta. Nie brakowało emocji, kiedy „maluchy” własnymi rękami dotykał wyposażenia funkcjonariuszy.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/74184,Policjanci-odwiedzili-Samorzadowe-Przedszkole-w-Nasielsku.html

podkom. Szymon Koźniewski