Kronika Policyjna od 20 do 26 marca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 20 do 26 marca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI

ul. Szpitalna – usiłowanie kradzież z włamaniem do przyczepy campingowej
Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a w okresie od 24 na 25 marca br. poprzez wybicie szyby i wyłamanie drzwi w przyczepie campingowej dostał/li się do środka, jednakże nic z pomieszczenia nie zginęło. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 2500 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda.
ul. Strażacka – nietrzeźwy kierujący

20 marca przed godz. 21.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. 39-letni mieszkaniec NDM po przebadaniu miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu.. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK

ul. POW – nietrzeźwy kierujący

21 marca po godz. 5.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault clio. 54-letni mieszkaniec Nasielska po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i nie stosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

LEONCIN

Wilków Polski gm. Leoncin – kradzież z włamaniem do budynków gospodarczych

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a w okresie 0d 28 do 25 marca br. poprzez zerwanie kłódek w drzwiach dwóch pomieszczeń gospodarczych dokonał/li kradzieży m.in. siatki ogrodzeniowej, taczki, butli gazowej. Ponadto sprawca/y uszkodzili ramę okienną w budynku mieszkalnym. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 3000 zł. Postępowanie prowadzi komisariat w Czosnowie.

Nowiny gm. Leoncin – nietrzeźwy kierujący

26 marca po godz. 16.00 59-letni kierujący vw golf (bez stałego miejsca zamieszkania), uderzył w ogrodzenie posesji. Następnie odjechał z miejsca. W pościg za sprawcą ruszył właściciel posesji i ujął kierowcę. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do celi. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW

ul. Lercha – nietrzeźwy kierujący

25 marca po godz. 8.00 policjanci z Czosnowa podjęli kontrolę pojazdu daewoo matiz, którego kierowca uderzył w znak drogowy na rondzie. Po przebadaniu 60-letni mieszkaniec Warszawy miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Łomna droga nr 7 – nietrzeźwy kierujący

26 marca po północy 29-letni kierujący mazdą (mieszkaniec Warszawy), nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w barierę energochłonna. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił na obserwacje do szpitala. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.ZAKROCZYM

ul. Tylna – kradzież z włamaniem do mieszkania

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a w okresie od 17 na 24 marca br. poprzez wyłamanie zamka w drzwiach wejściowych dostał/li się do środka i dokonał/li kradzieży butli gazowej. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 150 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda.

Emolinek – nietrzeźwy kierujący

24 marca przed godz. 12.00 policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu ciężarowego DAF. 57-letni mieszkaniec Warszawy po przebadaniu miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na terenie powiatu nowodworskiego w analizowanym okresie doszło do 3 wypadków i 13 kolizji.

Ważniejsze informacje dotyczące pracy policjantów publikowane są również na stronie internetowej komendy.

mł. asp. Szymon Koźniewski
Foto: Wirtualny Nowy Dwór

TAGI: