Kronika Policyjna od 20 do 26 marca

Kronika Policyjna od 20 do 26 marca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 20 do 26 marca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI

ul. Szpitalna – usiłowanie kradzież z włamaniem do przyczepy campingowej
Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a w okresie od 24 na 25 marca br. poprzez wybicie szyby i wyłamanie drzwi w przyczepie campingowej dostał/li się do środka, jednakże nic z pomieszczenia nie zginęło. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 2500 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda.
ul. Strażacka – nietrzeźwy kierujący

20 marca przed godz. 21.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru. 39-letni mieszkaniec NDM po przebadaniu miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu.. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK

ul. POW – nietrzeźwy kierujący

21 marca po godz. 5.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault clio. 54-letni mieszkaniec Nasielska po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna miał zakaz prowadzenia pojazdów Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i nie stosowanie się do wyroku sądu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

LEONCIN

Wilków Polski gm. Leoncin – kradzież z włamaniem do budynków gospodarczych

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a w okresie 0d 28 do 25 marca br. poprzez zerwanie kłódek w drzwiach dwóch pomieszczeń gospodarczych dokonał/li kradzieży m.in. siatki ogrodzeniowej, taczki, butli gazowej. Ponadto sprawca/y uszkodzili ramę okienną w budynku mieszkalnym. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 3000 zł. Postępowanie prowadzi komisariat w Czosnowie.

Nowiny gm. Leoncin – nietrzeźwy kierujący

26 marca po godz. 16.00 59-letni kierujący vw golf (bez stałego miejsca zamieszkania), uderzył w ogrodzenie posesji. Następnie odjechał z miejsca. W pościg za sprawcą ruszył właściciel posesji i ujął kierowcę. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do celi. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW

ul. Lercha – nietrzeźwy kierujący

25 marca po godz. 8.00 policjanci z Czosnowa podjęli kontrolę pojazdu daewoo matiz, którego kierowca uderzył w znak drogowy na rondzie. Po przebadaniu 60-letni mieszkaniec Warszawy miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Łomna droga nr 7 – nietrzeźwy kierujący

26 marca po północy 29-letni kierujący mazdą (mieszkaniec Warszawy), nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w barierę energochłonna. Po przebadaniu okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił na obserwacje do szpitala. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.ZAKROCZYM

ul. Tylna – kradzież z włamaniem do mieszkania

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a w okresie od 17 na 24 marca br. poprzez wyłamanie zamka w drzwiach wejściowych dostał/li się do środka i dokonał/li kradzieży butli gazowej. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 150 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda.

Emolinek – nietrzeźwy kierujący

24 marca przed godz. 12.00 policjanci WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu ciężarowego DAF. 57-letni mieszkaniec Warszawy po przebadaniu miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na terenie powiatu nowodworskiego w analizowanym okresie doszło do 3 wypadków i 13 kolizji.

Ważniejsze informacje dotyczące pracy policjantów publikowane są również na stronie internetowej komendy.

mł. asp. Szymon Koźniewski
Foto: Wirtualny Nowy Dwór

Brak komentarzy.

Komentarze

Musisz się zalogować , aby móc komentować.