Nasielsk: Śmiertelny wypadek na ulicy Płońskiej

W piątek (25.05) w Nasielsku na ul. Płońskiej przed godziną 9, doszło do tragicznego finału zderzenia samochodu ze skuterem. 96-letni kierujący jednośladem zmarł po akcji reanimacyjnej, choć nic wcześniej nie wskazywało na tak nieszczęśliwe zakończenie tego zdarzenia drogowego. Policjanci po raz kolejny apelują o szczególną ostrożność na drogach i poszukują świadków tego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 26-letnia kierująca osobową hondą, prawdopodobnie podczas manewru wyprzedzania, zderzyła się z motorowerzystą. 96-letni kierowca jednośladu przewrócił się na jezdnię. Następnie wstał i nic nie wskazywało na to, że mężczyzna ucierpiał w tym zdarzeniu. Nieoczekiwanie jego stan zdrowia się pogorszył, do tego stopnia, że ratownicy przystąpili do reanimacji. Niestety 96-latek zmarł.

Aktualnie w nowodworskiej komendzie prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora w celu wyjaśnienia okoliczności tego wypadku. Jednocześnie policjanci poszukują jego świadków. Wszyscy, którzy widzieli to zdarzenie, czy nawet zarejestrowali na prywatnych kamerach, proszeni są o zgłoszenie się do KPP w Nowym Dworze Mazowieckim. Informacje można przekazywać również pod nr. telefonów: 22 775 33 05 lub 22 775 22 01-04.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

KPP Nowy Dwór Maz