Nowe Orzechowo: Zderzenie Skody z sarną

W niedzielę (13.11) około godziny 17 na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Nowe Orzechowo gm. Pomiechówek doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda Fabia z sarną. Za kierownicą skody siedziała 23-letnia mieszkanka Legionowa.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały elementy pojazdu. Na miejscu załoga Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim sporządziła niezbędną dokumentację. Kierującej oraz podróżującemu z nią pasażerowi nic się nie stało. Niestety sarna nie przeżyła zderzenia.

Na Dk62 od Pomiechówka aż do ronda w Dębe nie ma żadnego znaku informującego o dzikiej zwierzynie. Droga ta jest nieoświetlona i kierujący nie są w stanie zauważyć z daleka zwierząt znajdujących się na drodze. Nawet przy niewielkiej prędkości nie da się uniknąć zderzenia.

Sarny, łosie, lisy czy dziki szukając resztek jedzenia często zbliżają się na niebezpieczną odległość do dróg, którymi podróżujemy. Niektóre zwierzęta walcząc o swe leśne terytorium wbiegają wprost pod koła jadącego samochodu. Niejednokrotnie droga jest dla nich przeszkodą w naturalnej migracji, którą za wszelka cenę starają się pokonać. Skutki zderzenia z łosiem, dzikiem czy sarną mogą być katastrofalne. Przy zderzeniu auta z 20 kilogramową sarną, siła uderzenia sięga do pół tony, a w przypadku kilkuset kilogramowego łosia siła z jaką przyszłoby nam się zderzyć to już 3,5 tony.