Nowodworzanie kradli studzienki w sąsiednim powiecie

Policjanci z wieliszewskiego komisariatu przy udziale pracowników z Urzędu Gminy w Wieliszewie ustalili i zatrzymali trzech mieszkańców powiatu nowodworskiego, którzy kradli pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Łącznie udowodniono im 9 takich kradzieży na terenie Janówka I. Kamil Ś., Krzysztof S. oraz Kamil P. po usłyszeniu zarzutów przyznali się do winy.

Od połowy maja tego roku do policjantów z Wieliszewa wpływały zgłoszenia dotyczące systematycznych kradzieży włazów żeliwnych do studzienek kanalizacyjnych w Janówku I. Brak tych pokryw powodował zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów korzystających z drogi w której były studzienki. Straty oszacowano na prawie 5 tysięcy złotych.

Ustalenia policjantów przy udziale pracowników Urzędu Miasta w Wieliszewie dokonane w związku z kradzieżą pozwoliły na szybkie zatrzymanie podejrzanych o te przestępstwa 3 mężczyzn.

37-letni Kamil Ś, 31-letni Krzysztof S . oraz 29-letni Kamil P. podejrzani o kradzieże to mieszkańcy powiatu nowodworskiego. Wszyscy w przeszłości karani. Policjanci pracujący nad tą sprawą w samochodzie jednego z mężczyzn znaleźli młot, który prawdopodobnie służył podejrzanym do rozbijania pokryw kanalizacyjnych.

Jak dalej ustali stróże prawa elementy włazów trafiały na jeden ze skupów złomu w powiecie nowodworskim. Podejrzani usłyszeli zarzuty wspólnie i w porozumieniu kradzieży pokryw studzienek. Przyznali się do winy. Grozi im do 5 lat więzienia.

KPP Legionowo