Nowy Dwór Maz: Areszt za narkotyki

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. Zabezpieczyli blisko 80 g. netto narkotyków. Na wniosek nowodworskiej prokuratury sąd rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim zastosował wobec 38- latka tymczasowe aresztowanie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartkowy wieczór 23 lipca br. policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim podjęli czynności wobec znanego im dobrze 38 – latka z Nowego Dworu Mazowieckiego

W mieszkaniu gdzie przebywał policjanci ujawnili ponad 37 g. netto amfetaminy i blisko 42 g. netto mefedronu. Narkotyki były poporcjowane w torebkach strunowych. Ponadto w kolejnej torbie plastikowej funkcjonariusze znaleźli jeszcze telefon komórkowy i wagę elektroniczną do porcjowania narkotyków. Zbigniew L. został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

Zebrany materiał dowodowy został przez śledczych skierowany do prokuratury rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim. Prokurator zadecydował o złożeniu w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie 38- latka. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy 3-miesięczny areszt. Może mu teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie policjanci zabezpieczyli u 38- latka gotówkę na poczet przyszłych kar.

st. asp. Joanna Wielocha