Nowy Dwór Maz: Kryminalny po pościgu zatrzymał oszustkę i odzyskał pieniądze

Wzorowa praca nowodworskiego kryminalnego pozwoliła na skuteczne zatrzymanie młodej kobiety oraz odzyskanie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjanta, doszło do zatrzymania 17-latki podejrzanej o oszustwo metodą na „policjanta”. Kobieta wpadła w momencie, gdy odebrała od swojej ofiary blisko 35 tysięcy złotych. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wbiegł mężczyzna, krzycząc, że ucieka złodziej z pieniędzmi. Policjant wydziału kryminalnego nie zastanawiając się ani chwili wybiegł z budynku. Na chodniku zauważył wzywającą pomocy starszą kobietę, która wskazywała na uciekającą w stronę peronów PKP osobę.

Funkcjonariusz natychmiast ruszył w pościg. Pomimo dość dużej odległości nie tracił uciekającej z zasięgu wzroku. Po przebiegnięciu kilkuset metrów, na końcu peronów PKP, od ulicy Sportowej zatrzymał młodą kobietę.

Została ona doprowadzona do komendy policji. Jak się okazało zatrzymana kilka minut wcześniej na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego odebrała od starszej kobiety blisko 35.000 złotych. 17- letnia mieszkanka Warszawy trafiła do policyjnej celi. Dochodzeniowcy z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili kobiecie zarzut oszustwa. Nowodworska prokuratura zastosowała wobec 17- latki dozór policji.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.