Nowy Dwór Maz: Maseczki dla policjantów

Dziś (8.04) do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przekazano 100 maseczek ochronnych. W szycie zaangażowały się mieszkanki Góry, Janówka Pierwszego, Krubina, Olszewnicy Nowej i Wieliszewa. Za trud i zaangażowanie policjanci bardzo dziękują. Przekazanie odbyło się dzięki zaangażowaniu naszej redakcji i prośbie skierowanej do osób szyjących w sąsiadującej z powiatem nowodworskim gminie Wieliszew.

W środę, do komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim zgłosił się przedstawiciel mieszkanek gminy Wieliszew. Przekazał on na ręce funkcjonariuszy partię 100 maseczek ochronnych. Zostały one własnoręcznie wykonane przez Panie zamieszkujące w powiecie legionowskim. Kobiety, poświęcając swój wolny czas, zaangażowały się w pomoc policji i innych instytucji.

Mundurowi pełniąc codzienną służbę realizują swoje zadania, do których należą m.in. zapobieganie przestępczości oraz ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń. Jednak aktualna sytuacja wymaga od policjantów wykonywania również nowych poleceń i zadań. Powoduje, że mundurowi w sposób szczególny muszą teraz dbać o bezpieczeństwo swoje i osób wobec których podejmowane są interwencje.

Maseczki ochronne będą więc na bieżąco przekazywane policjantom, pełniącym codzienną służbę na terenie powiatu nowodworskiego.