Nowy Dwór Maz: Policjant z drogówki medalistą

W swoim kilkunastoletnim dorobku ma już wiele medali- zarówno złotych, srebrnych jak i brązowych. Tych pierwszych jest jednak zdecydowanie najwięcej. Mowa o sierż. sztab. Krzysztofie Grzemińskim – funkcjonariuszu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Trenuje nieprzerwanie od 2000r. i jest jednym z najsilniejszych mundurowych w naszym kraju.

W dniach 20-22 września 2019 r. sierż. sztab. Krzysztof Grzemiński po raz kolejny wziął udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych we Wrocławiu. Podczas zawodów brał udział w trójboju siłowym, składającym się z trzech konkurencji.

Pierwsza z nich polegała na przysiadzie ze sztangą, gdzie nasz policjant siadł z ciężarem 240 kg. W drugiej konkurencji – wyciskaniu sztangi leżąc – wypchnął ciężar 200 kg. Trzecia konkurencja, tzw. martwy ciąg, polegająca na wyciągnięciu jak największego ciężaru została przez niego zakończona z wynikiem 260 kg. W sumie, w całym trójboju osiągnął łączny wynik 700 kg., poprawiając swój wynik życiowy o 40 kg., W klasyfikacji końcowej zajął 4 miejsce w kategorii OPEN służb mundurowych, w skali całego kraju.

Wspaniały wynik, jakim może się pochwalić nasz policjant dał mu możliwość konkurowania na arenie międzynarodowej. Zakwalifikował się do Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata GPC, które odbędą się w najbliższym czasie, tj.: 24-27 października 2019 roku na Słowacji.

Ponadto w dniach 6 – 7 kwietnia 2019 roku biorąc udział w Mistrzostwach Polski służb mundurowych, w Siedlcach osiągnął łączny wynik 660 kg. w kategorii wagowej do 100 kg., co dało mu II miejsce w skali ogólnopolskiej.

Następnie w dniach 24 – 26 maja 2019 roku podczas Mistrzostw Świata Służb Mundurowych we Wrocławiu, w wyciskaniu sztangi leżąc zajął 4 miejsce w kategorii wagowej do 100 kg, z wynikiem 190 kg.

Sierż. sztab. Krzysztof Grzemiński trenuje od 2000 roku. Jest to jego pasja, której poświęca każdą wolną chwilę. Dzięki swojemu zaangażowaniu i godzinom ciężkich treningów na siłowni nie raz sięgnął już po tytuł Mistrza.