Nowy Dwór Maz: Pomimo zakazu prowadził samochód i przewoził z pasażerem narkotyki

Nowodworscy patrolowcy zatrzymali 20-letniego kierowcę audi oraz 18- letniego pasażera, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Kierowca dodatkowo miał orzeczony wyrokiem sądu zakaz kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W sobotni wieczór, tuż po godzinie 20- ej mężczyzna kierujący audi a4 na widok radiowozu skręcił na pobliską posesję, chcąc szybko zniknąć z oczu mundurowym. Jednak zamiast tego zwrócił tylko uwagę na siebie. Kiedy funkcjonariusze podjechali do auta, wybiegł z niego kierujący i zaczął uciekać, to samo zrobił także pasażer pojazdu.

Mundurowi okazali się jednak zdecydowanie szybsi i sprawniejsi, więc po chwili dogonili obu mężczyzn. U kierującego audi 20- latka ujawnili blisko 20 g. netto haszyszu oraz 23,44 g. netto mefedronu. 18- letni pasażer audi, mieszkaniec powiatu płońskiego posiadał natomiast 4,75 g. netto haszyszu.

Ponadto kierujący audi 20- latek z Zakroczymia miał orzeczony prawomocnym wyrokiem sądu zakaz kierowania pojazdami. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy wydziału prewencji i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie policji.

Następnie nowodworska prokuratura przedstawiła 20- latkowi i 18- latkowi zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Obaj zostali objęci dozorem policji. 18- latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, a 20- latkowi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha