Nowy Dwór Maz: Potrącenie dziecka na Zakroczymskiej

W środę (22.07) chwilę po godzinie 11 na skrzyżowaniu ulic Zakroczymskiej i Daszyńskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, doszło do potrącenia 6-letniej dziewczynki, prawidłowo przechodzącej wraz z mamą przez przejście dla pieszych. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Dziecko odwiezione zostało do szpitala w Dziekanowie Leśnym.

Kierujący Oplem Corsa 67-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego, wykonując manewr skrętu z ulicy Zakroczymskiej w Daszyńskiego najechał na stopę 6-letniej dziewczynki. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dziecko właściwie przechodziło przez jezdnie po wyznaczonym do tego miejscu, będąc pod opieką matki.

Zespół Ratownictwa Medycznego przewiózł dziewczynkę do szpitala w Dziekanowie Leśnym, gdzie przechodzi obecnie badania. Na miejscu zdarzenia pojawił się technik kryminalistyczny, który zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz wykonał dokumentację procesową. Od tego jakie obrażenia poniosło dziecko, zależeć będzie czy zdarzenie zakwalifikowane będzie jako kolizja bądź wypadek.