Pomiechówek: Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie nad rzeką

Policjanci z nowodworskiej komendy policji, na plaży nad rzeką Wkrą przeprowadzili spotkanie z dziećmi oraz ich opiekunami. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi przekazali najważniejsze informacje o zasadach bezpiecznej kąpieli oraz wypoczynku nad akwenami wodnymi.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim uczestniczyli w pikniku zorganizowanym na terenie Pomiechówka. Była to doskonała okazja do promowania ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi rozpropagowali wśród najmłodszych oraz ich opiekunów ulotki informacyjne, dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania podczas korzystania z wypoczynku nad wodą. Piknik odbył się nad rzeką Wkrą, uczestniczyły w nim też osoby odbywające w tym czasie spływy kajakowe. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a cenne rady przekazane przez funkcjonariuszy zapewne wpłyną na jeszcze większą poprawę bezpieczeństwa wśród osób spędzających czas letnich wakacji nad wodą.

PRZYPOMINAMY!!!
-Korzystajmy wyłącznie z miejsc do tego wyznaczonych i słuchajmy zaleceń ratowników.
-Po dłuższym pobycie na słońcu wchodźmy do wody powoli, stopniowo zanurzając kolejne partie ciała, aby nie doprowadzić do szoku termicznego.
-Nie kąpmy się natychmiast po spożyciu obfitego posiłku.
-Nie zostawiajmy dzieci bez opieki- nad wodą zawsze muszą być pod baczną opieką dorosłego.
– Nie skaczmy do wody na tzw. „główkę” szczególnie do nieznanej wody gdzie mogą być korzenie, kamienie, a dno szybko się zmienia- można doznać urazu kręgosłupa.
– W razie niebezpieczeństwa dzwońmy pod nr 112.
– Zwracajmy uwagę na inne osoby w wodzie, które mogą potrzebować pomocy.
– Nigdy nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu!!!

PONADTO!!!
Zgodnie z art. 178a§1 kodeksu karnego, kto znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

st. asp. Joanna Wielocha