Stanisławowo: Śmiertelny wypadek motocyklisty

W  czwartek (22.06) chwilę po godzinie 12 na DK62 w Stanisławowie gm. Pomiechówek doszło do zderzenia samochodu dostawczego z motocyklistą. Niestety mimo reanimacji nie udało się uratować kierującego jednośladem 38-letniego mieszkańca Warszawy. 

Kierujący jednośladem 38-latek,  jadąc od strony Pomiechówka w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego po DK62,  wykonując manewr wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z samochodem dostawczym marki Renault, za kierownicą którego siedział 35-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. Motocykl zjechał do przydrożnego rowu.

Na zdarzenie po chwili najechali policjanci  z Pomiechówka, jadący na odprawę do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Funkcjonariusze przystąpili natychmiast do udzielania pomocy motocykliście u którego doszło do zatrzymania funkcji życiowych. Po chwili na miejsce przyjechali strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim, którzy przyłączyli się do reanimacji. Niestety najbliższa karetka w okolicy znajdowała się w Nasielsku, więc czas oczekiwania na przyjazd Zespołu Ratownictwa Medycznego był wydłużony. Mimo reanimacji po około godzinie, lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejsce przybyła prokurator z Nowego Dworu Mazowieckiego, która wykonała na miejscu zdarzenia czynności śledcze. Okoliczności zdarzenia wyjaśni wszczęte śledztwo.

Kierujący samochodem dostawczym 35-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy.  Na czas akcji ruch po DK62 odbywał się wahadłowo.

Udział w akcji: 
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M91 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki (Dowódcy JRG)
W02-83 – ZRM Nasielsk
ZZ602 – KP Pomiechówek
ZZ607 – KP Czosnów
ZZ610 – WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki
ZZ627 – WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Zastępca Komendanta Powiatowego Policji
Prokurator Rejonowy Nowy Dwór Mazowiecki
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

/MK,PJ/