3 promile, brak prawa jazdy, kolizja i obywatelskie ujęcie

W środę na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do kolizji dwóch pojazdów. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Niedługo po tym, został ujęty przez innego uczestnika ruchu drogowego. Zarówno 48-latek jak i 34-letnia pasażerka renault, w wydychanym powietrzu mieli po 3 promile alkoholu. Kierujący nie miał prawa jazdy. Został zatrzymany przez nowodworskich policjantów. Grozi mu do 2 lat więzienia. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

4 maja 2022 r. po godz. 15:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie Modlina. Natychmiast wysłał na miejsce funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego, ponieważ sprawca kolizji oddalił się. Policjanci drogówki na ul. Chłodniej zauważyli rozbite audi. Zgłaszający interwencję mężczyzna przekazał mundurowym, że w tył pojazdu uderzyło dostawcze renault, którego kierujący po całym zdarzeniu oddalił się i prawdopodobnie jest pijany.

W tym samym czasie policjanci prewencji zatrzymali już siedzącego za kierownicą renault 48- latka, którego chwilę wcześniej na ul. Kolejowej ujął inny użytkownik ruchu drogowego, podejrzewając, że może on być nietrzeźwy.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy renault wykazało, że w wydychanym powietrzu ma 3,25 promila alkoholu. Żeby tego było mało, wspólnie z nim podróżowała 34- latka z Zakroczymia, która w organizmie miała 3,3 promila alkoholu.

Okazało się także, że pijany nowodworzanin w ogóle nie posiada prawa jazdy. Policjanci prewencji zatrzymali 48- latka, który noc spędził w policyjnym areszcie. Auto, którym kierował odholowano. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia.

Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę nie posiadającą do tego uprawnień, wiąże się ze skierowaniem przeciwko niej wniosku do sądu, gdzie orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

asp. sztab. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.