5 genialnych pomysłów, jak ozdobić ściany w kuchni?

Zapewne wiesz, jak wyjątkowym pomieszczeniem w domu jest kuchnia. Aranżacje opierające się na ciekawych pomysłach mogą jeszcze bardziej to podkreślać i sprawiać, że przebywanie w tym pomieszczeniu stanie się prawdziwą przyjemnością dla każdego domownika. Aby osiągnąć oczekiwany efekt, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ściany, które nie powinny być puste. Zdobiąc je w oryginalny sposób, sprawisz, że zyskają na oryginalności. Jak to zrobić? Na 5 sposobów!

Oryginalne fototapety

Jak tworzyć najbardziej oryginalne aranżacje? Kuchnia z oknem narożnym potrzebuje przede wszystkim niestandardowych rozwiązań, które mogą dodać jej uroku i sprawić, że stanie się jeszcze bardziej wyjątkowym miejscem. A możliwe to będzie dzięki fototapecie na ścianie – możesz zastosować ją nad blatem, stołem czy w jakimkolwiek innym miejscu. Niezależnie od tego, gdzie się znajdzie, z pewnością zmieni oblicze Twojej kuchni.

Fototapety są dostępne w ogromnej liczbie wariantów – mogą przedstawiać naturę, krajobrazy, żywność, a także wiele innych motywów. Najbardziej oryginalne są tapety 3D, które również doskonale pasują do aranżacji kuchennych.

Ozdobne naklejki

Kolejnym ciekawym pomysłem są wielkoformatowe naklejki do kuchni. Aranżacje wzbogacane z ich pomocą to dzisiaj bardzo modny pomysł – dużą popularnością cieszą się zwłaszcza napisy z różnymi sentencjami życiowymi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zastosować inne naklejki – przedstawiające np. ulubione produkty spożywcze, filiżankę kawy czy też figury geometryczne.

Ogromny wybór naklejek oraz ich stosunkowo niskie ceny pozwolą Ci upiększyć wnętrze i sprawić, że będzie ono prezentowało się o wiele bardziej oryginalnie.

Farba kredowa

Coraz większą popularnością w polskich domach cieszy się farba kredowa – idealna również do takich pomieszczeń, jak kuchnia. Aranżacje tworzone w ten sposób mogą być niezwykle oryginalne, ponieważ jedna ze ścian (albo jej fragment) jest czarna i pozwala na różne zapiski – za pomocą kredy przeniesiesz na ścianę np. przepis na obiad albo listę zakupów.

Jeżeli nie chcesz stosować farby, możesz skorzystać z mniej inwazyjnych tablic kredowych, które nierzadko posiadają piękne, ozdobne ramki, dodatkowo wpływające na wystrój Twojej kuchni. Jak wyglądają takie aranżacje? Możesz sprawdzić na AboutDecor, gdzie znajdują się liczne inspiracje pozwalające na stworzenie oryginalnej kuchni.

Wieszaki i listwy magnetyczne

Co jeszcze może być sposobem na wyjątkowe aranżacje? Kuchnia pełna jest różnego rodzaju akcesoriów i naczyń, co zdecydowanie warto wykorzystać! Dzięki niewielkim wieszakom montowanym na ścianach zyskasz możliwość zawieszenia np. swoich pięknych, porcelanowych filiżanek. Listwy magnetyczne umożliwią Ci natomiast zamocowanie noży – oba te pomysły pozwolą w wyjątkowy sposób ozdobić ścianę.

Ciekawym pomysłem jest także zawieszenie na ścianie talerzy, z których możesz stworzyć wyjątkową kompozycję!

Plakaty i obrazy

No i na koniec coś mało inwazyjnego, co będziesz mógł dowolnie wymieniać, a więc plakaty i obrazy. Oprawione w bardzo zróżnicowany sposób i przedstawiające rozmaite motywy, które zostaną dostosowane zarówno do Twojego gustu, jak też wystroju wnętrza, stanowić będą wyjątkową ozdobę każdego wnętrza. Możesz na własnej skórze przekonać się, że dzieło sztuki jednego z wielkich mistrzów doskonale sprawdzi się w nowoczesnej kuchni!

Jeżeli jesteś miłośnikiem puzzli, możesz ułożony obraz wstawić w antyramę – również takie rozwiązanie stanowić będzie ciekawy sposób na wzbogacenie aranżacji kuchni.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.