Action otworzyło w Zakroczymiu swoje trzecie centrum dystrybucyjne w Polsce

Action kontynuując swój rozwój w Polsce, otworzyło dziś trzecie centrum dystrybucyjne (DC). Znajduje się ono w Zakroczymiu, w województwie mazowieckim.

Action, najszybciej rozwijająca się sieć dyskontów niespożywczych w Europie, oficjalnie otworzyła dziś swoje trzecie centrum dystrybucyjne w Polsce, zlokalizowane w Zakroczymiu. Jest to 13. centrum dystrybucyjne Action w Europie. Popularna sieć dyskontów otworzyła swój pierwszy sklep w Polsce w 2017 roku w Lesznie i nadal inwestuje w przyszły rozwój swojej działalności na tym rynku. W ciągu ostatnich pięciu lat Action co roku zwiększało liczbę otwieranych sklepów w Polsce, która obecnie wynosi blisko 300 placówek. W rezultacie firma zatrudnia ponad 3 600 osób, a w tym roku chce zatrudnić kolejne 1 000 osób.

„Nasz silny wzrost od momentu wejścia do Polski pokazuje, że Polacy kochają zakupy w Action i akceptują naszą unikalną formułę: zaskakujący asortyment dobrej jakości i zrównoważonych produktów w możliwie najniższej cenie.” – wyjaśnia Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action w Polsce. „Jestem bardzo dumny z tego, co osiągnęliśmy z polskim zespołem w ciągu ostatnich pięciu lat, niezależnie od tego, czy pracownicy pracują w sklepach, w centrach dystrybucyjnych, czy w naszej centrali. Mamy ambicje, aby nadal wzmacniać nasz polski zespół i całą organizację oraz budować stabilny i dobrze funkcjonujący łańcuch dostaw.” – dodaje.

Budynek w Zakroczymiu ma powierzchnię 46 000 mkw., z czego ponad 44 000 mkw. to powierzchnia magazynowa – mogąca pomieścić 47 000 palet. Powierzchnię 2 750 mkw. zajmują pomieszczenia biurowe i socjalne. DC Zakroczym będzie obsługiwać do 160 sklepów w Polsce. W dłuższej perspektywie DC stworzy 300 miejsc pracy w regionie.

„Jesteśmy dumni, że Action wybrał naszą gminę na lokalizację swojego trzeciego centrum dystrybucyjnego w Polsce.” – wyjaśnia Artur Ciecierski, burmistrz miasta Zakroczym. „Cieszymy się, że takie firmy jak Action powstają właśnie u nas. Dzięki nim nasi mieszkańcy mogą znaleźć nowe miejsca pracy. To korzyść zarówno dla Action, jak i mieszkańców Zakroczymia i okolic. Życzę Action powodzenia w realizacji tego imponującego projektu DC”.

Action i międzynarodowa firma deweloperska Panattoni opracowały DC ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska: „Postawiliśmy na połączenie funkcjonalności i zrównoważonego rozwoju oraz uwzględniliśmy jak najwięcej elementów przyjaznych dla środowiska – od użytych materiałów, po szczegóły konstrukcyjne i zainstalowany sprzęt.” – wyjaśnia Sławomir Nitek. Zarządzanie wodą, energią i odpadami w DC jest szczególnie zrównoważone. Budynek korzysta z rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną, takich jak panele słoneczne do podgrzewania wody, panele fotowoltaiczne do wytwarzania energii elektrycznej, inteligentne liczniki energii i wody, energooszczędne oświetlenie LED w budynku i na zewnątrz oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Wszystkie operacje DC Zakroczym są zarządzane przez Action.

Action (action.com) to najszybciej rozwijająca się sieć dyskontów niespożywczych w Europie, oferująca stale zmieniającą się gamę 6000 produktów w 2263 sklepach dla 15 milionów klientów tygodniowo. Ponadto, kolejne 6,5 miliona konsumentów odwiedza stronę internetową Action.com każdego tygodnia. Action zatrudnia ponad 80 000 osób w 11 krajach, reprezentujących 136 różnych narodowości. Oferując stale zaskakujący asortyment w najniższych cenach, aktywnie ulepszamy produkty pod względem jakości i zrównoważonego rozwoju, aby spełnić obietnicę Action: małe ceny, wielkie uśmiechy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.