Agresor zlekceważył prokuratorskie zakazy. Został aresztowany

Zatrzymany przez nowodworskich policjantów 37-latek trafił do aresztu na 3 miesiące. Mieszkaniec Modlina Starego podejrzany jest o znęcanie się nad partnerką, uszkodzenie ciała skutkujące rozstrojem zdrowia powyżej dni 7, groźby karalne oraz znieważenie i naruszenie nietykalności interweniujących funkcjonariuszy. Surowszy środek zapobiegawczy to konsekwencja nie zastosowania się mężczyzny do wcześniejszych zakazów wydanych przez prokuratora. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z modlińskiego i zakroczymskiego posterunku zatrzymali 37-latka podejrzanego o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec swojej partnerki. W chwili zatrzymania mężczyzna był pijany. W organizmie miał 1,7 promila alkoholu. Interweniujący policjanci ustalili, że 37- latek zignorował prokuratorskie środki zapobiegawcze, zastosowane wobec niego na początku tego roku.

Agresor pierwszy raz został zatrzymany przez mundurowych w lutym br. Wówczas usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją konkubiną oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, połączony z nakazem opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z kobietą.

Kolejna interwencja miała miejsce kilka dni temu. Tym razem, z zebranego przez nowodworskich śleczych materiału dowodowego wynikało, że mężczyzna dopuścił się uszkodzenia ciała swojej konkubiny, powodując średni uszczerbek na jej zdrowiu. Dodatkowo stosował groźby, w celu wywarcia wpływu na świadka.

Mając na uwadze zaistniałą sytuację, prokurator zawnioskował do sądu o zmianę środka zapobiegawczego na surowszy w swojej formie. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do tego wniosku, stosując wobec 37-latka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. Czynności w tym postępowaniu prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.