We wtorkowy poranek do dwóch szkół na terenie powiatu nowodworskiego, wpłynęły wiadomości mailowe z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym. Dyrektorzy postanowili o ewakuacji uczniów i pracowników. Policjanci sprawdzili obie placówki edukacyjne i wykluczyli zagrożenie. Ta sama sytuacja miała miejsce w Szkole Podstawowej w Dziekanowie Leśnym w gminie Łomianki. Alarmy okazały się fałszywe.

W Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Inżynierskiej w Nowym Dworze Mazowieckim ewakuowano ponad 340 uczniów i pracowników. W Szkole Podstawowej w Leoncinie ewakuowano 300 uczniów i pracowników.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim poprosili o pomoc pirotechników Straży Granicznej z lotniska Warszawa – Modlin. Funkcjonariusze przyjechali do szkół ze specjalnym psem do wykrywania ładunków wybuchowych, który pełni służbę na nowodworskim lotnisku.

Również w Gminie Łomianki na terenie Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Leśnym doszło do ewakuacji uczniów. We wszystkich placówkach interweniowała Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna i Ratownictwo Medyczne.

Alarmy okazały się fałszywe.

Foto: Gmina Leoncin

Zobacz również