Alkohol to zły doradca

Wycofanie z rejsu do Dublina, dwa zarzuty, kara grzywny 4 tys. złotych, wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenie. To konsekwencje zachowania pasażera przed odlotem samolotu do Irlandii. Jak często bywa w takich przypadkach alkohol był złym doradcą.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę w jednym z Gate’ów terminala Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Do agresywnie zachowującego się mężczyzny, którego ze względu na zachowanie wycofano z rejsu do Irlandii wezwano funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalnych. Podróżny, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu został wezwany do opuszczenia strefy zastrzeżonej lotniska. Pouczono go również, że w przypadku nie podporządkowania się poleceniom funkcjonariuszy zostaną wobec niego użyte środki przymusu bezpośredniego. Pasażer nie wykonywał poleceń, stosował bierny opór oraz znieważał funkcjonariuszy używając słów powszechnie uznanych za obraźliwe (art. 226 § 1 kk). Z uwagi na zachowanie zostały użyte wobec niego środki przymusu bezpośredniego, założono kajdanki oraz użyto chwytów obezwładniających. Podczas wchodzenia do pojazdu służbowego doprowadzany pasażer kopnął jednego z funkcjonariuszy w klatkę piersiową, czym naruszył jego nietykalność cielesną (art. 222 § 1 kk).

Awanturnik, który w pomieszczeniach służbowych nadal obrażał funkcjonariuszy prowadzących czynności, był agresywny i próbował się samo okaleczyć i odmawiał poddaniu się badania na zawartość alkoholu po zbadaniu przez ratownika medycznego został przewieziony na SOR w Nowym dworze Mazowieckim celem badania na zawartość alkoholu we krwi. Wynik 2,27 promila.

Z uwagi na popełnione czyny zabronione mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Kolejnego dnia 41-letni obywatel RP usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz znieważenia funkcjonariuszy. Podejrzany przyznał się do zarzucanych czynów i na podstawie art. 335 § 1 kpk poddał dobrowolnie karze grzywny w wysokości 4 tys. zł.

Ponadto wobec 41-latka zostało wszczęte postępowanie o to, że znajdując się w stanie nietrzeźwości zakłócał spokój i porządek publiczny w strefie zastrzeżonej w hali odlotów na terenie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego o popełnienie wykroczenia. Złożył krótkie wyjaśnienie, w którym przyznał się do zarzucanego wykroczenia. W przedmiotowym postępowaniu zostanie skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim o ukaranie mężczyzny.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.